Paskola su
NT įkeitimu

 

Paskola užtikrinama nekilnojamo turto įkeitimu
Metinės palūkanos tik nuo 6%
 

Gauti paskolą su NT įkeitimu

Vartojimo
paskola

 

Metinės palūkanos tik nuo 12%
Mėnesio įmoka tik nuo 10 Eur
 

Gauti paskolą

SAVY PASKOLOS

Kaip tai veikia

1. Kas yra „Savy“?

Tai virtuali paskolų platforma, sukurta pagal Didžiojoje Britanijoje prieš beveik 10 metų atsiradusį peer-to-peer (liet. žmogus žmogui) skolinimo internetu modelį. Jis veikia taip: interneto vartotojai skolina savo pinigus kitiems vartotojams, kaip tarpininką pasitelkdami technologinę platformą. Pastaroji ne tik suveda skolintojus ir besiskolinančius, bet ir sumažina rizikas abiems pusėms, automatizuoja ir taip supaprastina dalį proceso.
 
2. Kaip veikia „Savy“?
„Savy“ veikimas pagrįstas technologine platforma, kurioje užsiregistravę paskolų teikėjai ir norintieji pasiskolinti gali vieni kitus lengviau rasti. Kiekvienas paskolą norintis gauti vartotojas yra patikrinamas pagal Lietuvos Banko patvirtintus atsakingo skolinimo nuostatus: analizuojama kredito istorija, gaunamų pajamų ir finansinių įsipareigojimų santykis ir pan. Patikrą praėjusiems vartotojams paskolas gali suteikti platformoje užsiregistravę paskolų davėjai. „Savy“ tiesiogiai nevykdo jokių piniginių operacijų, tik atlieka rizikos vertinimą ir moderuoja skolinimosi procesą, kuris vyksta tiesiogiai tarp vartotojų. Pinigai iš skolinančiojo paskolos gavėjui pervedami per platformoje integruotą „Paysera“ sistemą (ankstesnis pavadinimas – Mokėjimai.lt; ją administruoja – UAB „EVP International“, turinti lincenciją teikti elektroninių mokėjimų paslaugą).
 
3. Kas įkūrė „Savy“?
„Savy“ platformą Lietuvoje valdo Didžiojoje Britanijoje registruota bendrovė „New Chartered Limited“, kurią įsteigė fizinių asmenų grupė iš Lietuvos. Ši rinka pasirinkta dėl kelių priežasčių: pirma, tai vienintelė Europos Sąjungos valstybė, kurioje jau galioja peer-to-peer skolinimo reguliavimas. Antra, su Didžiojoje Britanijoje registruota bendrove bus paprasčiau plėstis į kitas šalis. Lietuvoje „Savy“ platformą administruoja UAB „Bendras finansavimas“.
 
4. Kuo „Savy“ pranašesnė už tradicinius skolinimosi būdus?
Ši sistema leidžia fiziniams asmenims skolintis ir skolinti vieni kitiems tiesiogiai, nesinaudojant tradicinių finansinių įstaigų (bankų, kredito unijų) tarpininkavimu. Tokiu būdu paskolų gavėjai užsitikrina mažesnes palūkanas, o davėjai – didesnę grąžą. 
 
5. Kodėl sukurta „Savy“?
Lietuvoje šiuo metu galimybę skolintis fiziniams asmenims suteikia tik bankai, kredito unijos ir vartojimo kreditų įmonės, taip pat įprasta skolintis iš giminių ir draugų. Šiuo aspektu atsiliekame nuo kitų Europos Sąjungos šalių, kuriose interneto plėtra sukūrė naujų alternatyvų, tarp jų – peer-to-peer (žmogus-žmogui) skolinimosi platformas. Bent po vieną tokią platformą veikia daugelyje ES rinkų, įskaitant Estiją. Jos ne tik sukuria didesnę konkurenciją, iš kurios laimi vartotojai, bet ir atneša didesnio skaidrumo bei sumažina rizikas fizinių asmenų paskolų segmente. Šiuo metu tokie sandoriai paprastai sudaromi neoficialiai, nėra tinkamai dokumentuojami, iš to atsiranda nemažai erdvės sukčiavimui.
 
6. Kaip sekasi panašioms platformoms užsienyje?
Pirmoji pasaulyje virtuali paskolų platforma buvo įkurta Didžiojoje Britanijoje – „Zopa“. Ji veikia iki šiol, jos pagalba jau suteikta per 2,7 mlrd. litų vertės paskolų. Didžiausia žmogus-žmogui paskolų platforma yra įsikūrusi JAV. Tai „LendingClub“, į kurią 2013 m. investavo ir interneto milžinė „Google“. Be to, „LendingClub“ šiemet planuoja pradėti prekybą savo akcijomis akcijų biržoje. Jos sistemoje išduotų paskolų vertė viršija 5 mlrd. JAV dolerių (13,59 mlrd. litų). Baltijos šalyse kol kas veikia 1 virtuali paskolų platforma – tai „Bondora“, kuri įkurta dar 2008 m. Estijoje. Ši platforma paslaugas be Estijos taip pat teikia Ispanijoje, Suomijoje ir Slovakijoje.
 
7. Ar „Savy“ veiklą reguliuoja Lietuvos Bankas?
„Savy“ yra technologinė platforma, kuri padeda paskolos ieškantiems ir jas siūlantiems interneto vartotojams rasti vieniems kitus. Todėl tiesiogiai jos veikla nėra reguliuojama. Tačiau, nors to ir nėra reikalaujama, „Savy“ sistemos veikimas yra grindžiamas Lietuvos Banko nuostatais dėl atsakingo skolinimo. Kitaip tariant, užtikriname papildomą sistemos dalyvių saugumą, neleisdami skolintis bet kam – kaip ir tradicinės finansinės įstaigos tikriname paskolų gavėjų kredito istoriją, jų patikimumą, pajamų ir įsipareigojimų santykį.
 
8. Kokiu pagrindu „Savy“ teikia paslaugas?
„Savy“ administruojanti įmonė UAB „Bendras finansavimas“ pati nepriima piniginių lėšų ir neišduoda paskolų, pavedimai tarp vartotojų net nėra atliekami per įmonės sąskaitas. Kitaip tariant, pats skolinimo procesas vyksta tarp dviejų fizinių asmenų, kurių tarpusavio santykį nustato LR civilinis kodeksas. „Savy“ atsakinga už sklandų technologinės platformos veikimą. Visi pavedimai tarp asmenų „Savy“ platformoje atliekami per „Paysera“ (UAB „EVP International“ – ankstesnis prekės ženklas Mokėjimai.lt) elektroninių mokėjimų sistemą. Ši bendrovė 2012 m. yra gavusi Lietuvos Banko išduotą el. pinigų licenciją, kuri suteikia teisę teikti elektronines pinigų mokėjimo paslaugas Lietuvoje ir kitose ES šalyse. Kiekvienas „Savy“ sistema norintis pasinaudoti asmuo prieš tai pasirašo sutartį su „Paysera“ ir tampa jos klientu.
 
9. Kokias saugumo garantijas turi „Savy“ vartotojai?
Nors pats skolinimo procesas vyksta tiesiogiai tarp fizinių asmenų, „Savy“ jame įdiegė įvairių saugiklių, kurie pagrįsti Lietuvos Banko nuostatais dėl atsakingo skolinimo. Tai darome pirmiausia dėl to, kad „Savy“ sėkmė priklauso nuo vartotojų pasitikėjimo platforma. Štai konkretus pavyzdys: Sistema įvertina kiekvieno norinčiojo gauti paskolą kredito istoriją ir suteikia galimybę platformoje skolintis tik tokiems asmenims, kurie atitinka Lietuvos Banko nustatytus kriterijus. „Savy“ apsaugo ne tik paskolų teikėjų, bet ir gavėjų interesus. Pavyzdžiui, per platformą paskolą gavęs asmuo ją turi teisę grąžinti bet kada, nemokant baudų ar netesybų. Tuo atveju, jei paskolos grąžinimas užtrunka, taikomi delspinigiai atitinka Lietuvos Banko rekomenduojamą normą. Jei paskola negrąžinama laiku, „Savy“ taip pat perima skolos išieškojimo naštą ir administruoja šį procesą.
 
10. Kokiu pagrindu paskolos sutartis vieni su kitais sudaro „Savy“ vartotojai?
„Savy“ platformoje leidžiama skolinti ir skolintis tik fiziniams asmenims, kuriems tokią teisę suteikia Lietuvos Respublikos Civilinio Kodekso 6.870 straipsnis: „Paskolos sutartimi viena šalis (paskolos davėjas) perduoda kitos šalies (paskolos gavėjo) nuosavybėn pinigus arba rūšies požymiais apibūdintus suvartojamuosius daiktus, o paskolos gavėjas įsipareigoja grąžinti paskolos davėjui tokią pat pinigų sumą (paskolos sumą) arba tokį pat kiekį tokios pat rūšies ir kokybės kitų daiktų bei mokėti palūkanas, jeigu sutartis nenustato ko kita.“ Sistema kiekvienam sandoriui suformuoja paskolos sutartis.
 
Jei turite klausimų, – susisiekite su mumis:
UAB „Bendras finansavimas“
Vokiečių g. 20, Vilnius
Tel.: 37052720151
El. Paštas: hello@savy.lt
 
'SAVY' ir SAVY prekės ženklas priklauso New Chartered Limited (registruota Didžiojoje Britanijoje, numeris 08959133, 54 Poland street, Londonas, W1F 7NJ).

 

Kaip gauti paskolą

SAVY galite gauti asmeninę paskolą įvairiausiems savo poreikiams. 
 
Kai skolinatės iš SAVY, Jūsų paskolą finansuoja žmonės. Jūs nesinaudojate bankų ar kitų kreditų bendrovių paslaugomis, todėl turite galimybę gauti paskolą su itin mažomis palūkanomis – tik nuo 6 proc. paskolai su NT įkeitimu arba tik nuo 12proc. vartojimo paskolai. Kai Jūsų paraiška bus patvirtinta, paskolą finansuos SAVY užsiregistravę žmonės ir pinigai bus pervesti į Jūsų sąskaitą. 
 
Jūs visada būsite tikri dėl sąlygų ir mokesčių: kokio dydžio paskolą gausite ir kokia bus mėnesinė įmoka. Visada žinosite palūkanas ir kitus mokesčius be paslėptų sąlygų.
 

Minimali paskolos suma - 150 Eur, maksimali - 15 000 Eur. Paskolą galite imti pasirinktam laikotarpiui nuo 6 iki 60 mėnesių. 

 

Kaip gauti vartojimo paskolą iki 4 000 EUR?

·         Pasirinkite norimą paskolą

·         Užpildykite informaciją apie save

·         Patvirtinkite tapatybę ir sutikimą su sutarties sąlygomis per Paysera (mokėjimai.lt) sistemą

·         Gaukite atsakymą dėl Jūsų mokumo įvertinimo

·         Sulaukite paskolos finansavimo ir pinigų pervedimo į savo Paysera sąskaitą

 

Kaip gauti paskolą iki 15 000 EUR su nekilnojamojo turto įkeitimu?

• Pasirinkite norimą paskolą

• Pridėkite nekilnojamojo turto, kurį norėtumėte įkeisti, nuotraukas ir Nekilnojamojo turto nuosavybės pažymą

• Patvirtinkite tapatybę ir sutikimą su sutarties sąlygomis per Paysera (mokėjimai.lt) sistemą

• Gaukite preliminarų atsakymą per 24 valandas, su SAVY suderinkite pagrindines sąlygas

• Po paskolos sufinansavimo atvykite pas notarą ir įkeiskite turtą. SAVY padės atlikti visus formalumus

 

Reikalavimai paskolos gavėjams:

• Tinkamos pajamos – reguliarios ir proporcingos paskolos sumai, kurios įrodomos pateikiant keturių mėnesių banko sąskaitos išrašą

• Asmens mokumas – asmuo neturi nei vienos skolos, turimi įsipareigojimai adekvatūs gaunamoms pajamoms (tikrinama Creditinfo sistemoje)

• Patvirtinta tapatybė – tapatybė patvirtinama registruojantis PaySera sistemoje

 

Palūkanos ir mokesčiai

Paskolos paraiškos pildymas

 

Paraiškos pildymas

Nemokama

 

 

Mokesčiai vartojimo paskoloms iki 4 000 EUR, taikomi paskolų gavėjams, kai yra išduodama paskola:

 

Palūkanos

Nuo 12 proc./metus

Vienkartinis kredito istorijos tikrinimas

2,32 Eur (8 Lt)

Vienkartinis paskolos sutarties sudarymas

8,5 proc. nuo paskolos sumos

Sąskaitos administravimo mokestis

0,22 proc./ mėn. nuo paskolos sumos

Paskolos grąžinimas anksčiau termino

Nėra mokesčio

Pavyzdžiui, skolinantis 1.000 EUR, sutartį sudarant 24 mėn. terminui, fiksuotoji metinė palūkanų norma – tik 12 proc., vienkartinis kredito istorijos tikrinimas - 2.32 EUR, vienkartinis sutarties sudarymo mokestis - 85 EUR, sąskaitos administravimo mokestis - 2.2 EUR/mėn., BVKKMN (Bendroji vartojimo kredito kainos metinė norma) – 29.72 proc., eilinės mėnesio įmokos suma – 49.27 EUR/mėn., Jums pervedama paskolossuma - 912.68 EUR, visa grąžinama paskolos suma - 1182.56 EUR.

 

Mokesčiai paskoloms su nekilnojamojo turto įkeitimu, taikomi paskolų gavėjams, kai yra išduodama paskola

 

Palūkanos

Nuo 6 proc./metus

Vienkartinis kredito istorijos tikrinimas

2,32 Eur (8 Lt)

Vienkartinis paskolos sutarties sudarymas

7 proc. nuo paskolos sumos

Sąskaitos administravimo mokestis

0,25 proc./ mėn. nuo paskolos sumos

Nekilnojamojo turto įkeitimo kaštai pas Notarą.     

Nėra mokesčio

Mokesčiai, taikomi paskolų gavėjams, jei yra vėluojama sumokėti paskolos grąžinimo įmoką:

 

Vėlavimo palūkanos

0,05 proc./ dieną

Vėlavimo palūkanos paskoloms su NT įkeitimu

0,5 proc./ dieną

 

 

Mokesčiai, taikomi investuotojams:

 

Investavimas į paskolas

Nemokama

Mokestis, taikomas paskolos pirkėjui, nusipirkus reikalavimo teisę

1 proc. nuo sandorio sumos

 

 

Kaip investuoti

Norintys įdarbinti savo pinigus ir uždirbti didesnę grąžą gali tai saugiai padaryti internetu su SAVY. 

SAVY investuotojai patys pasirenka kieno paskolą ir kokią jos dalį finansuoti: savo paskyroje matysite vis atsinaujinantį paskolų paraiškų sąrašą, į kurį patenka tik gero kredito reitingo ir užtikrintas pajamas gaunančių asmenų paraiškos. Paskolų grąžinimas vyksta kiekvieną mėnesį, todėl investuotojams jų uždirbtos palūkanos išmokamos reguliariomis mėnesinėmis įmokomis.  

Investuotojų pinigai yra visada saugūs, jie laikomi el. pinigų sąskaitoje PaySera paskyroje ir visada priklauso patiems investuotojams.

Kaip pradėti investuoti?

• Užsiregistruokite

• Aktyvuokite saugią PaySera sąskaitą.

• Perveskite pinigus į savo asmeninę PaySera sąskaitą. 

• Pasirinkite paskolą, į kurią norite investuoti.

• Investuokite ir gaukite mėnesines įmokas.

 

D.U.K. apie investavimą:

1.      Kokią sumą galima investuoti?

Į vieną paskolą galima investuoti nuo 5 Eur iki 150 Eur, finansuojamų paskolų skaičius neribojamas. Į paskolą su NT įkeitimu galima investuoti nuo 5 EUR iki 500 EUR.

2.      Kaip skaičiuojama investicijų grąža?

Pirmiausiai reikia suprasti, kad paskolos palūkanos reiškia metinę palūkanų normą: jeigu 12 mėnesių paskolos palūkanos yra 12 procentų - mėnesio palūkanų norma yra 1 procentas (12/12=1).

Kad paskolos gavėjams būtų paprasčiau, visa paskolos kaina (paskolos suma + palūkanos) padalinama į vienodas mėnesines įmokas, kurios apskaičiuojamos pagal anuitetą (kiekvieną mėnesį paskolos gavėjas grąžina tam tikrą dalį paskolos ir jis lieka skolingas grąžinta suma mažiau, o palūkanos skaičiuojamos nuo likusios grąžinti sumos: sudėjus visas palūkanas ir paskolos sumą - paskolos kaina padalinama iš mėnesių skaičiaus ir gaunama mėnesio įmoka).

Pateikiame pavyzdį: 100 Eur paskola su 12 proc. metinėmis palūkanomis 24 mėnesiams. Kiekvieną mėnesį asmuo turi mokėti 4,71 Eur (4,71*24=113.04 Eur). Pirmą mėnesį asmuo yra skolingas 100 Eur, todėl mėnesio palūkanos ir skaičiuojamos nuo šios sumos: 100*1/100=1 Eur, - tai reiškia, kad tą mėnesį žmogus mokėdamas 4,71 Eur mėnesio įmoką sumoka 3,71 Eur paskolos dalį ir 1 Eur palūkanų. Kitą mėnesį žmogus yra skolingas 96,29 Eur (100-3,71=96.29 Eur), tad antrąjį mėnesį paskolos palūkanos lygios 0.96 Eur (96,29*1/100=0.96 Eur), todėl iš 4,71 Eur mėnesio įmokos padengiama 3,75 Eur paskolos (4,71-0,96=3.75 Eur). Kiekvieną mėnesį mažėjant paskolintai sumai, didėja atiduodamos paskolos dalis, todėl mažėja mėnesio palūkanos.

3.      Kaip pasirinkti, į kurią paskolą investuoti?

Paskolų sąraše pateikiama visa susijusi informacija, todėl renkantis, į kurią paskolą investuoti, atkreipkite dėmesį į paskolos grąžinimo terminą, palūkanas, paskirtį, etc. Paskolos su NT įkeitimu turi papildomą žymėjimą.

4.      Kaip patvirtinate paskolos gavėjų tapatybę?

Norėdamas pateikti paskolos paraišką kiekvienas paskolos gavėjas privalo aktyvuoti PaySera sąskaitą, kurią kuriant asmens tapatybė patvirtinama per asmeninę banko sąskaitą.

5.      Kas vyksta, jei paskola negrąžinama laiku?

Paskolos gavėjui pavėlavus sumokėti paskolos įmoką nors 1 d., SAVY skolų prevencijos skyriaus specialistai su juo susisiekia telefonu ir informuoja apie pradelstą mokėjimą bei aptaria tolimesnius veiksmus.

35 d. po nustatyto paskolos grąžinimo įmokos termino praleidimo, paskolos gavėjo skola yra registruojama UAB „Creditinfo Lietuva“.

Atsižvelgę į konkrečią situaciją (paskolos sumą, terminą, palūkanų dydį, įsipareigojimų nevykdymo priežastis), paskolos išieškojimą perleisime skolų išieškojimo įmonei.

6.      Ar investuotojui reikia bendrauti su paskolos gavėju?

Investuotojui nereikia bendrauti su paskolos gavėju, nes Savy administruoja visas procedūras iki paskolos grąžinimo, įskaitant ir skolos išieškojimą, vykdomą kompetentingų institucijų..

7.      Kaip užtikrinate investuotų pinigų saugumą?

Paskolos gavėjų mėnesinės įmokos nėra laikomos Savy sąskaitoje, jos automatiškai pervedamos į investuotojo sąskaitą, todėl, net ir atsiradus nenumatytoms aplinkybėms, investuotojo pinigai yra apsaugoti.

8.      Kaip parduoti savo investiciją?

 1. Prisijunkite prie savo investuotojo paskyros.
 2. Kiekviena paskola, į kurią investavote, suteikia Jums reikalavimo teisę, kurią ir galite parduoti. Taigi, pasirinkite, kurios investicijos reikalavimo teisę norite parduoti.

Parduoti šią teisę galite su nuolaida („-“) arba su premija („+“) nuo reikalavimo teisės dydžio (t.y. iš investuotos sumos atėmus gautas įmokas).

Ši nuolaidų/premijų funkcija padės Jums aktyviau prekiauti savo investicija.

 1. Norėdami parduoti savo investiciją, galite įvesti arba nuolaidos, arba premijos dydį. Jei nuolaidos/premijos suteikti nenorite, laukelį palikite tuščią.

Pavyzdžiui:

Suteikiate -20% nuolaidą, tuomet pardavimo kaina procentais bus lygi 80% reikalavimo teisės dydžio.

Suteikiate +10% premiją, tuomet pardavimo kaina procentais bus lygi 110% reikalavimo teisės dydžio.

 1. Patvirtinkite reikalavimo teisės perleidimo sutartį – tuomet Jūsų oferta bus rodoma skiltyje „Antrinė rinka“, kur kiti investuotojai ją galės nupirkti.

Konkreti pardavimo kaina eurais bus nurodyta pardavimo metu, ir ji atitiks Jūsų nustatytą pardavimo kainą procentais, kaip tai įtvirtinta reikalavimo teisės perleidimo sutartyje.

Atkreipiame dėmesį, jog investicijos pardavimo sandorio tarpininkavimo mokestis yra 1% nuo pardavimo kainos. Mokestis nuskaitomas nuo investicijos pirkėjo, o likusi 99% sandorio vertės pervedama investicijos pardavėjui. 

9.      Paskolų su NT įkeitimu ypatumai

Paskolos gavėjai, norintys gauti paskolą su NT įkeitimu visų pirma turi įrodyti, kad jie turi pakankamas pajamas skirtas aptarnauti paskolos įmokoms.Įvertinę pajamas SAVY vertina siūlomą įkeisti turtą:

 • Turtas turi būti neįkeistas ar kitaip apribotos galimybės juo disponuoti
 • Turtas turi būti likvidus
 • Turtas turi būti realus
 • Yra įvertinama vidutinė turto rinkos vertė pagal SAVY vidaus vertinimo sistemą. SAVY nereikalaus nekilnojamojo turto vertintojų ataskaitos, tačiau tam tikrais atvejais ji bus atliekama.
 •  Finansuoti teikiamų paraiškų paskolos ir turto vertės santykis (LTV) neviršys 65 %
 • Visas turtas privalomai turės turėti draudimą

Aukcione, šalia tipinės informacijos taikomos paskoloms be įkeitimo, bus pateikiama nauja informacija, t.y. turto vieta, nuotraukos (arba vertinimo ataskaita), google street view arba maps.lt nuoroda, paskolos ir turto vertės santykis (LTV) ir kt. informacija.

Sufinansavus paskolą, paskolos gavėjas privalės įkeisti turtą, hipotekos turėtoju nurodant UAB Bendras finansavimas. Tik įkeitus turtą bus pervedama paskolos suma paskolos gavėjui.

Esant nemokumo atvejui ir nutraukus paskolos sutartį, UAB Bendras finansavimas, kaip hipotekos turėtojas, pradės privestinį išieškojimo procesą iš įkeisto turto.

10. Autoinvestavimas

Autonivestavimas vyksta eilės tvarka. Ką tai reiškia? Finansuojant paskolą, pagal eiliškumą tikrinami visi autoinvestavimo pasirinkimai. Paraiškai atitikus visus vertinimo kriterijus ir vieną kartą investavus į paskolą, yra prarandama eilė, t.y. nukrentama į eilės pabaigą. Finansuojant naują paskolą autoinvestavimo pasirinkimai tikrinami iš naujo nuo viršaus.

Autoinvestavimą galite bet kada įjungti/išjungti/pakeisti SAVY paskyroje. Paskyroje taip pat galėte nustatyti limitą, kuris bus skirtas autoinvestavimui. Peržiūrėti autoinvestavimo istoriją. Ateityje planuojami keli skirtingi autoinvestavimo profiliai, veikiantys tuo pačiu metu. 

 

Investavimo rizika

Investavimas į paskolas, kaip ir kitos investavimo rūšys, siejamas su rizikomis. Kiekvienas norintis įdarbinti savo pinigus per jungtinio finansavimo bendrovę, turi susipažinti su galimomis rizikomis ir įvertinti, ar šios rizikos jam yra priimtinos.

Pagrindinės rizikos:

 • Paskolos gavėjo nemokumas – gali pasitaikyti atvejų, kad, dėl tam tikrų priežasčių, paskolos gavėjas nepajėgs grąžinti paskolos net ir po skolos išieškojimo procedūrų;
 • Pasikeitęs šalies nedarbo lygis – jeigu šalies nedarbo lygis staiga išaugtų, tikėtina, kad mažas pajamas gaunantys asmenys patektų į didesnės rizikos negrąžinti paskolų grupę ir paskolos jiems nebūtų suteikiamos: padidėja nemokumo rizika mažas pajamas gaunančių ir jau turinčių paskolas SAVY tarpe;
 • Bendrovės veiklos sustabdymas ar nutraukimas – jeigu bendrovės veikla būtų sustabdyta ar nutraukta, sutartys tarp paskolos gavėjų ir paskolas suteikusių asmenų liktų galioti, tačiau, paskolos gavėjo nemokumo atveju, skolos išieškojimo bendrovė nebegalėtų vykdyti;
 • Teisinio reguliavimo pokyčiai – kadangi jungtinio finansavimo veikla Lietuvoje pradėta neseniai ir nėra reglamentuota, yra galimybė, kad pasikeitus įstatymams ir ėmus veiklą reguliuoti, pasikeis ir veikimo modelis: norint skolinti gali reikėti registruoti individualią veiklą ir pan. 

Kad rizika būtų kuo mažesnė, SAVY atidžiai vertina kiekvieną paraišką ir ją pateikusį asmenį, pasinaudojant asmens duomenų valdytojo statusu, suteiktu Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos, kreditų biuro „Creditinfo“ sukauptais duomenimis, paskolos gavėjų banko sąskaitų išrašais ar kitų priemonių pagalba, bei kita reikalinga informacija. Investuotojo paskyroje, paskolų paraiškų sąraše, atsiduria tik įvertintos ir pripažintos atitinkančiomis keliamus reikalavimus paraiškos. SAVY vysto dialogą su valstybinėmis institucijomis dėl jungtinio finansavimo veiklos reguliavimo.

SAVY keliami reikalavimai paskolos gavėjams:

 • Patvirtinta tapatybė – paraiškų sąraše atsiduria tik tų asmenų paraiškos, kurie patvirtino savo tapatybę Paysera sistemoje;
 • Tinkamos pajamos – vertinant banko sąskaitų išrašus nustatoma, ar asmuo turi reguliarias ir adekvačias paskolos sumai pajamas;
 • Asmens mokumas – paskolą gauti gali tik asmenys, paraiškos pateikimo dieną neturintys nei vienos registruotos skolos.

Paskolos gavėjo Creditinfo (UAB Creditinfo Lietuva) reitingas:

 • A klasė - aukštas patikimumas (0,00%-0.45%)
 • B klasė - aukštesnis nei vidutinis patikimumas (0,45%-1,70%)
 • C klasė - vidutinis patikimumas (1,70%-5,00%)
 • D klasė - žemas patikimumas (5,00%-21,50%)

Svarbu pabrėžti, kad investuotojas pats pasirenka, į kurias paskolas ir kokią sumą investuoti, todėl ir rizika, susijusi su investavimu į paskolą, tenka pačiam investuotojui.

Siekiant valdyti investavimo riziką, Savy investuotojams į vieną vartojimo paskolą leidžiama investuoti ne daugiau 150 Eur, į paskolą užtikrintą nekilnojamu turtu - ne daugiau 500 Eur.

Tarpusavio skolinimo platforma. Paprasčiau nei banke

Paskolos iki 10.000 EUR

Paskolos terminas iki 60 mėnesių

Atidėk kredito įmokas iki 3 mėnesių!

paskolos iki 1400 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos iki 4000 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos Refinansavimas iki 6000 EUR

Paskolos iki 110% automobilio vertės

Individualios palūkanos

Galima derėtis

Pirma paskola nemokamai iki 1000 EUR  ir iki 120 dienų

Pirmas kreditas iki 6 mėn. su 0% palūkanomis.

Kreditas iki 3000 EUR

iki 35.000 EUR

Vartojimo paskola nuo 12%

Paskola su NT įkeitimu nuo 6%

Greitos paskolos

POPCREDIT.LT Greitos paskolos Greitosios 500, 750, 1000 Lt paskolos suteikiamos 10, 20 arba 30 dienų terminui.
BIGBANK.LT Greitos paskolos BIGBANK yra specializuotas vartojamųjų paskolų bankas. Su BIGBANK galite įgyvendinti savo norus - suremontuoti būstą, įsigyti naujų baldų, atnaujinti buitinę techniką, išvykti atostogų ar sumokėti už mokslus. BIGBANK kreditas yra prieinamas, paprastas ir patikimas sprendimas, jei Jums reikalingos...
Ecocredit Kaip užsiregistruoti tinklalapyje www.ecocredit.lt? • Į registracijos formą surašyti reikalaujamus tikslius asmens duomenis. • Patvirtinti savo asmens duomenis ir sutikimą juos tvarkyti. • Patvirtinti, kad susipažinote su Vartojimo kreditų sutarčių bendrosiomis sąlygomis. • Patvirtinti savo...
MIKROKREDITAS.LT Greitos paskolos Paskolos gavėjas turi atitinka šias statuso sąlygas:  • Lietuvos Respublikos pilietis.  • Ne jaunesnis kaip 21 (dvidešimt vienerių) metų.  • Neturi nepadengtų skolų. • Dirbantis fizinis asmuo. • Turintis tvarkingą mokėjimų istoriją.  Norint pasiimti paskolą užstato nereikia.
EUROECREDIT.LT Greitos paskolos Norint gauti greitą paskolą internetu Jums reikia: 1. Užsiregistruoti. 2. Prisijungti prie sistemos - įvesti savo vartotojo ID bei laikiną slaptažodį. 3. Pasirinkti iš paskolų krepšelio tinkamiausią variantą. 4. Patvirtinti pasirinktą paskolos variantą. Suveskite savo slaptažodį į nurodytą langelį...
BLICKREDITAS.LT Greitos paskolos Paskolos gavėjas turi būti ne jaunesnis kaip 18 metų, Lietuvos pilietis turintis pastovias pajamas. Paskolai gauti nereikalingas joks užstatas. Kaip gauti paskolą SMS? 1)      Reikia registruotis internetu. Gausite SMS žinute savo vartotojo ID bei nurodytu elektroniniu paštu slaptažodį.
MAZASKREDITAS.LT Greitos paskolos Norint gauti mazaskreditas.lt paskolą reikiane jaunesniam nei  21 metų ir ne vyresniam nei 60 metų Lietuvos Respublikos piliečiui, turėti pastovias pajamas ir neturėti nepadengtų paskolų bei turėti tvarkingą mokėjimų istoriją.  Norint pasiimti greitą paskolą užstatas nereikalingas. Norint gauti...
VIASMS.LT Greitos paskolos viasms.lt teikiamos paskolos yra nuo 250 Lt iki 1500 Lt, paskolos grąžinimo terminas gali būti nuo 15 iki 30 dienų, su galimybę pratęsti paskolos grąžinimo terminą nuo 7 iki 30 dienų. Nauji klientai  pasiimti paskolą gali iki 500Lt. Antrą kartą paskolą galima gauti iki 750 Lt, trečią bei kitus...
GKP.LT Greitos paskolos Norint gauti paskolą  reikia apsilankyti  internetinėje svetainėje užpildyti E-kredito formą arba užsukti į klientų aptarnavimo skyrius ir užpildyti popierinį paraiškos variantą.  Kreipiantis dėl paskolos  klientų aptarnavimo skyriuje reikia turėti vieną iš asmens dokumentų: pasą, asmens tapatybės...
PASKOLIUKAS.LT Greitos paskolos Paskoliukas.lt paskolą gali gauti fizinis asmuo, kuris:  - yra Lietuvos Respublikos pilietis nuo 21 iki 65 metų,  - yra dirbantis ar gaunantis kitas pastovias pajamas ir turi galiojantį asmens dokumentą, - turi asmeninę sąskaitą kuriame nors Lietuvos banke, - turi aktyvų mobilaus telefono...
LENGVASKREDITAS.LT Greitos paskolos Lengvaskreditas.lt paskola suteikiama asmeniui, kuris atitinka šias statuso sąlygas:  • Lietuvos Respublikos pilietis.  • Ne jaunesnis kaip 21 metų ir ne vyresnis kaip 65 metų. • Neturi nepadengtų skolų. • Dirbantis fizinis asmuo. • Turintis tvarkingą mokėjimų istoriją.  Norint gauti  greitą...
PINIGINE.LT Greitos paskolos Piniginė - viena iš greitųjų kreditorių įstaigų, teikiančių greitąsias paskolas Lietuvoje. Piniginė yra labai išpopuliarėjusi tarp greitųjų paskolų mėgėjų, dėl siūlomų palankių sąlygų ir įvairių akcijų. Šiuo metu pinigine.lt teikia paskolas nuo 50 € iki 3000 €, o grąžinimo laikotarpis pasirenkamas...
BIGCREDIT.LT Greitos paskolos Bigcredit.lt teikia paskolas internetu ir sms žinutėmis. Norint gauti greitą paskolą internetu Jums reikia: 1. Užsiregistruoti. 2. Prisijungti prie sistemos - įvesti savo vartotojo ID bei laikiną slaptažodį. 3. Pasirinkti iš paskolų krepšelio tinkamiausią variantą. 4. Patvirtinti pasirinktą...
CREDITPLUS.LT Greitos paskolos Creditplus.lt teikia greitas paskolas internetu arba sms žinutėmis. Norint užsiregistruoti creditplus.lt svetainėje Jums reikia pateikti: asmens kodą, elektroninio pašto adresą, mobilaus telefono numerį bei asmeninę sąskaitą, į kurią norite gauti greitą paskolą.
SAUGUSKREDITAS.LT Greitos paskolos Norint gauti paskolą, užsiregistruoti reikės tik vieną kartą. Paraiškos pildymas užtruks vos porą minučių. Jei norite pateikti paraišką paskolai gauti, Jūs turite būti Lietuvos Respublikos pilietis. Registracijos formoje tereikia nurodyti pasirinktai: savo vardą, pavardę ir gimimo datą arba asmens...
SAVY PASKOLOS Kaip tai veikia 1. Kas yra „Savy“?
ICREDIT.LT Greitos paskolos Norint gauti greitąją ICREDIT.LT paskolą, reikia užsiregistruoti ir užpildyti anketą, patvirtinti sąskaitą pervedant 0,10 Lt, o vėliau pateikus paraišką paskolai gauti pinigia bus tiesiog pervesti į Jūsų sąskaitą. Norint gauti ICREDIT.LT paskolą reikia  būti  nuo 21 iki 60 metų amžiaus Lietuvos...
KREDITAS5000.LT Greitos paskolos Paskolos gavėjas turi būti ne jaunesnis kaip 20 metų, nuolat gyvenantis Lietuvos Respublikoje fizinis asmuo, su kuriuo kreditorius sudarė paskolos sutartį. Paskolai gauti užstatas nereikalingas. Jei turite negrąžintų paskolų, galite imti kitą paskolą. Paskolos sumos nuo 100 iki 5000 Lt.  Paskolos...
CREDIT24.LT Greitos paskolos Credit24 klientams, kurie jau užsiregistravo ir gavo gavote SMS pranešimą, kad registracija sėkmingai baigta, galima pildyti paskolos paraišką prisijungiant kaip esamam klientui. Suvedus prašomus duomenis (savo asmens kodą, telefono numerį ir kliento numerį) ir pasirinkus Jums tinkamiausią mėnesio...
CREDITOR.LT Greitos paskolos Paskolą tinklalapyje creditor.lt gali gauti Lietuvos respublikos piliečiai, ne jaunesni kaip devyniolikos metų, kurie dirba ir neturi nepadengtų skolų. Norint gauti paskolą užstatas yra nereikalingas. Norint gauti greitą paskolą internetu, Jums tereikia:  1)      Užsiregistruoti. 2)       Tuomet...
Bankai numato didinti skolinimą verslui ir gyventojams Komercinių bankų vertinimu, gyventojų ir daugumos ekonominių veiklų įmonių finansinė būklė gerėja – bankai numato nuosaikiai didinti paskolų portfelius, rodo Lietuvos banko inicijuota bankų apklausa. „Bankų lūkesčiai nuosaikiai didinti skolinimą rodo, kad jie tikisi sveikos visos ekonomikos ir...
MOMENTCREDIT.LT Greitos paskolos Moment Credit suteiks Jums paskolą, jei: 1)esate  ne jaunesnis kaip 18 metų amžiaus; 2) esate Lietuvos Respublikos pilietis; 3) nesate skolingas pagal kitas sutartis tretiesiems asmenims; 4) gaunate pastovias pajamas; 5) neturite skolų, kurios skelbiamos viešose skolininkų duomenų bazėse. Paskolos...
PASKOLOSTAU.LT Greitos paskolos Norint gauti paskolostau.lt paskolą reikia atitikti šias sąlygas:  • Lietuvos Respublikos pilietis.  • Dirbantis arba gaunantis kitas pastovias pajamas fizinis asmuo.  • Neturi nepadengtų skolų. • Turi asmeninę sąskaitą kuriame nors Lietuvos banke. • Turi tvarkingą mokėjimų istoriją.  Paskolai...
PASKOLOSJUMS.LT Greitos paskolos Paskolosjums.lt paskolą gali gauti asmuo, kuris atitinka šias statuso sąlygas: • Lietuvos Respublikos pilietis. • Ne jaunesnis kaip 21 (dvidešimt vienerių) metų. • Neturi nepadengtų skolų. • Dirbantis fizinis asmuo. • Turintis tvarkingą mokėjimų istoriją. Norint gauti paskolą užstatas...
TOPCREDIT.LT Greitos paskolos Greitosios 500, 750, 1000 Lt paskolos suteikiamos 10, 20 arba 30 dienų terminui.
CENTOKREDITAS.LT Greitos paskolos Paskolos gavėjas turi būti Lietuvos Respublikos pilietis, ne jaunesnis nei 21 metų ir ne vyresnis nei 60 metų dirbantis asmuo, kuris neturi skolų ir turi tvarkingą mokėjimų istoriją. Norint gauti paskolą užstatas yra nereikalingas.  Paskolos sąlygos galima pasirinkti dviem būdais: tinklalapyje arba...
SMSCREDIT.LT Greitos paskolos Pildant paraišką internetu, nereikia pateikti jokių dokumentų. Tereikia turėti mobilųjį telefoną, banko sąskaitą kuriame nors Lietuvos banke ir el. pašto adresą. Paraišką pildant "Lietuvos spauda", "R-kiosk" ar "Vaskota" kioske, reikia turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę.
BOBUTESPASKOLA.LT Greitos paskolos Kreiptis dėl             500-5000       Lt paskolos  galima ne tik SMS žinute, ar internetu, bet ir užpildžius popierinę paraišką bobutės kioskelyje, kurį galima
SMSPINIGAI.LT Greitos paskolos SMSpiginai.lt teikiamos paskolos yra nuo 150 Lt iki 2 000 Lt, paskolos grąžinimo terminas gali būti nuo 15 dienų iki 12 mėn. , su galimybę pratęsti paskolos grąžinimo terminą. Nauji klientai  pasiimti paskolą gali iki 700 Lt.

Naujienos

Lietuvos bankas atliko tyrimą ir nustatė, kad trys šalyje veikiantys bankai pažeidė Europos Sąjungos (ES) teisės reikalavimus dėl tarptautinių mokėjimų. Šie trys bankai už tarptautinius pervedimus Švedijos kronomis taikė didesnius įkainius, nei leidžiama. Dviejuose bankuose pažeidimai nustatyti ir dėl tarptautinių pervedimų Rumunijos lėjomis. Tyrimo metu nustatyta, kad bankai už tarptautinius pervedimus minėtomis valiutomis taikė nuo 1,45 iki 4,34 euro didesnius įkainius nei už vietinius pervedimus atitinkamomis valiutomis, nors tai yra draudžiama.
Lietuvos bankas atliko tyrimą ir nustatė, kad trys šalyje veikiantys bankai pažeidė Europos Sąjungos (ES) teisės reikalavimus dėl tarptautinių mokėjimų. Šie trys bankai už tarptautinius pervedimus Švedijos kronomis taikė didesnius įkainius, nei leidžiama. Dviejuose bankuose pažeidimai nustatyti ir dėl tarptautinių pervedimų Rumunijos lėjomis. Tyrimo metu nustatyta, kad bankai už tarptautinius pervedimus minėtomis valiutomis taikė nuo 1,45 iki 4,34 euro didesnius įkainius nei už vietinius pervedimus atitinkamomis valiutomis, nors tai yra draudžiama.
Lietuvos banko ekonomistai sumažino BVP augimo prognozę ir numato, kad šalies ūkis šiemet augs 2,6 proc. Tai 0,3 proc. punkto mažiau, nei prognozuota pernai gruodį, tačiau dabar prognozuojamas augimas yra vienu procentiniu punktu didesnis, negu jis buvo 2015 m. Pirmą kartą pateikiama ir 2017 m. prognozė – ūkio augimas kitąmet turėtų spartėti iki 3,4 proc.
Lietuvos bankas šiais metais įgyvendins 22 priemones, kurios sumažins administracinę finansų rinkos dalyvių naštą. Prieš dvejus metus pradėjus paprastinti informacijos teikimo ir kitas su priežiūra susijusias procedūras, šis projektas jau leido finansų rinkos dalyviams sutaupyti beveik 15 tūkst. darbo valandų per metus.
Šių metų pradžioje Lietuvos valiuta tapęs euras padarė reikšmingą ekonominį poveikį – reitingų agentūroms padidinus Lietuvos kredito reitingus, sumažėjo palūkanų našta valstybei, gyventojams ir verslui, išnyko išlaidos už litų ir eurų keitimą, atpigo tarptautiniai mokėjimai eurais.
Pigiausi pervedimai Lietuvoje ir užsienyje Eurais – vos 0,23 EUR, kita valiuta – iki 3,25 EUR. Operatyviai, saugiai, be išeiginių.
Lietuvos jūrų muziejus spalio 29 d. (ketvirtadienį) 15 val. Vilniuje, Lietuvos banko Pinigų muziejuje (Totorių g. 2/8) atidaro parodą „Jūra atveria pasaulį“. „Pinigai susiję su laivais šimtmečiais ir tūkstantmečiais, – sako parodos kuratorius, Lietuvos jūrų muziejaus Laivybos istorijos skyriaus muziejininkas-istorikas Romualdas Adomavičius. – Sugretindami laivybą su turtais, ištekliais ir finansais, aiškiai matome, kad į jūrų keliones dažnai buvo leidžiamasi norint prakusti, pasipelnyti ir užvaldyti.“
Svarbiausi rizikos Lietuvos finansų sistemai šaltiniai, Lietuvoje veikiančių finansų įstaigų vertinimu, tebėra susiję su geopolitine įtampa Rytuose ir užsitęsusiu mažų palūkanų normų laikotarpiu, rodo Lietuvos banko atlikta apklausa. Tačiau naujausioje apklausoje įvardyti ir nauji, anksčiau neminėti rizikos šaltiniai.
2015 m. trečiąjį ketvirtį, didėjant indėlių portfeliui dėl vis dar santykinai didelių palūkanų, kredito unijų turtas padidėjo 20 mln. Eur ir pasiekė 642,8 mln. Eur, arba 2,8 proc. bankų sistemos turto (prieš metus − 2,5 %). Ilgą laiką blogėjusi, šiek tiek pagerėjo reikšmingiausią turto dalį sudarančių kredito unijų nariams suteiktų paskolų kokybė, unijos suformavo mažiau specialiųjų atidėjinių galimoms paskolų nuvertėjimo išlaidoms padengti.
Baigta II pakopos pensijų fondų „Ergo Konservatyvusis“ ir „Ergo Balans“ prijungimo procedūra Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pripažino netekusiais galios sprendimus, kuriais buvo patvirtintos II pakopos pensijų fondų „Ergo Konservatyvusis“ ir „Ergo Balans“ taisyklės. Gavus Priežiūros tarnybos leidimą, „Ergo Konservatyvusis“ pensijų fondas buvo prijungtas prie „DNB Pensija 1“, o „Ergo Balans“ – prie „DNB Pensija 3“.
Milijonas eurų, tris tonas sveriančios saugyklos durys, šarvuotis, kuriuo gabenami pinigai, unikali 3D projekcija apie banknotų rūšiavimą, iškilius tarpukario bankininkus menantys kambariai – visa tai kauniečiai ir miesto svečiai gali pamatyti šiandien apsilankę Lietuvos banko rūmuose Kaune.    Unikalių tarpukario Lietuvos banko rūmų durys visuomenei atvertos 10 val. ryto, o visi norintieji į banką gali užsukti iki pat 15 val.
Seime įregistruoti pasiūlymai iš vartotojų atims galimybę pasiskolinti